کلات آموزش داوطلب آموزشی برگزاری داوطلبان

کلات: آموزش داوطلب آموزشی برگزاری داوطلبان اخبار کنکور و دانشگاه

گت بلاگز اخبار حوادث فوت کودک ٣‌ساله در درگیری ناجا با مظنونان قاچاق سوخت

یک پسربچه سه‌ساله در جریان درگیری نیروی انتظامی با فردی که مظنون به قاچاق سوخت و اتباع افغانستانی از مرز به داخل کشور بود، جان خود را از دست داد.

فوت کودک ٣‌ساله در درگیری ناجا با مظنونان قاچاق سوخت

فوت کودک ٣ ساله در درگیری ناجا با مظنونان قاچاق سوخت

عبارات مهم : قانون

یک پسربچه سه ساله در جریان درگیری نیروی انتظامی با فردی که مظنون به قاچاق سوخت و اتباع افغانستانی از مرز به داخل کشور بود، جان خود را از دست داد.

به گزارش شهروند ؛٦مهرماه امسال نیروی انتظامی شهرستان ایرانشهر در تعقیب یک مظنون منزل ای را محاصره کرد. این فرد مظنون به قاچاق سوخت و قاچاق اتباع افغانستانی از مرز به داخل کشور بود که در عملیات دستگیری این فرد، کودک سه ساله و پدر خانواده جان باختند.

فوت کودک ٣‌ساله در درگیری ناجا با مظنونان قاچاق سوخت

خانی، دادستان ایرانشهر راجع به این اتفاق به میزان گفت: «این افراد دارای چندین فقره پرونده در زمینه آدم ربایی، دزدی مسلحانه و قتل در حوزه قضائی ایرانشهر، چابهار و نیک شهر بودند که با رصدهای اطلاعاتی و ردیابی به وسیله ماموران، منزلی که در آن پنهان شده است بودند، محاصره شد. اشرار بعد از خروج از منزل و اطلاع از حضور ماموران اقدام به تیراندازی کردند و هنگام درگیری، کودکی داخل ماشین بود که کودک نیز کشته ‏ شد. درگیری یک ساعت به طول انجامید و درنهایت کودک نیز مورد اصابت گلوله قرار گرفت. در این خصوص پرونده‎‎ای تشکیل شده است و درحال پیگیری است.» دادستان ایرانشهر ادامه داد: «در این رابطه قانون به کارگیری سلاح وظیفه را مشخص کرده است و اگر ماموران قانون را رعایت کرده باشند در نهایت شرکت نیروی انتظامی محکوم به پرداخت دیه طفل خواهد شد. در غیر این صورت طبق قانون با ماموران متخلف برخورد خواهد شد.» محمدنعیم امینی فرد، نماینده مردم ایرانشهر نیز در گفت وگو با منزل ملت راجع به جزییات درگیری نیروی انتظامی با شرور مسلح در ایرانشهر گفت: «فردی که تحت تعقیب نیروی انتظامی بود، پرونده مشخصی داشته هست. او در این درگیری کشته شد، ولی در این درگیری یک کودک نیز جان خود را از دست دادند.»

رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان وبلوچستان با بیان این مطلب که این عملیات منجر به فوت یک کودک و پدر خانواده شده است هست، ادامه داد: «از نیروی انتظامی تقدیر می کنم که با تلاش خستگی ناپذیر امنیت و آرامش مردم را تأمین می کند، ولی در منزل فرد شرور زن و کودک و اهالی منزل حضور داشتند و باید نیروی انتظامی به نحوی عمل می کرد که آسیبی به سایر اهالی خانواده وارد نمی شد.

یک پسربچه سه‌ساله در جریان درگیری نیروی انتظامی با فردی که مظنون به قاچاق سوخت و اتباع افغانستانی از مرز به داخل کشور بود، جان خود را از دست داد.

درواقع انجام چنین عملیات هایی باید با برنامه ریزی منسجم و اصولی انجام شود.» در همین ارتباط نبی بخش داودی، فرماندار ایرانشهر نیز منشتر شدن بیانیه ای اعلام کرد: «با سلام و عرض تسلیت ایام سوگواری عاشورای حسینی و ابراز تاسف از قتل و تبریک شهادت طفل معصوم مرتضی دِه در درگیری پنجشنبه شب ایرانشهر به استحضار عزیزان می رسانم، هیچ فردی از کشته شدن شهروندان خوشحال نخواهد شد و نظام و دولت ها وظیفه ذاتی ارزش برقراری آرامش و امنیت است مگر زمانی که شهروندی مرتکب جرمی شود و حاضر به تسلیم خود به قانون نباشد و قانون تعقیب ملحوظ نظر قرار گیرد.

ای کاش قبل از این اتفاق، عزیزان و دلسوزان فرمت های قانونی قضیه را پیگیری و زمینه رضایت طرفین دعاوی را جلب می کردند و زمینه تأمین ارزش فراهم می شد و حداقل شاهد قتل طفل معصوم نبودیم. در هر حال در نخستین لحظات بعد از این مناسبت شورای تأمین شهرستان با بررسی ابعاد قضیه وارد شور و جلسه شد و قضیه قتل مرتضی و پیگیری حق و حقوق قانونی وی از طریق مجاری قانونی به اتفاق اکثریت آرا مورد تصویب قرار گرفت.

واژه های کلیدی: قانون | پرونده | قانونی | نیروی انتظامی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs