کلات آموزش داوطلب آموزشی برگزاری داوطلبان

کلات: آموزش داوطلب آموزشی برگزاری داوطلبان اخبار کنکور و دانشگاه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سال دیگر هر نخ سیگار چند؟

موضوع رفت‌وبرگشت زیاد کردن قیمت سیگار در نهایت با تعدیل زیاد کردن قیمت سیگارهای تولید داخل و زیاد کردن زیاد عوارض سیگارهای وارداتی همراه شد تا پرونده میزان قیمت

سال دیگر هر نخ سیگار چند؟

سال دیگر هر نخ سیگار چند؟

عبارات مهم : سیگار

موضوع رفت وبرگشت زیاد کردن قیمت سیگار در نهایت با تعدیل زیاد کردن قیمت سیگارهای تولید داخل و زیاد کردن زیاد عوارض سیگارهای وارداتی همراه شد تا پرونده میزان قیمت محصولات دخانی در سال آینده بسته شود؛ بر این اساس قیمت هر نخ سیگار از 67.5 تا 360 تومان هست.

به گزارش ایسنا، در ابتدای امر قرار بود در صورت تصویب نهایی بند الحاقی ۷ متن نهایی لایحه بودجه سال ١٣٩٧ به وسیله کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از ابتدای سال ۱۳۹۷ به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل (انواع سیگار تولید داخلی، تولید یکسان و تولید داخل با نشان بین المللی) مبلغ ۳۵۰ ریال و هر نخ سیگار وارداتی مبلغ ۵۰۰ ریال به عنوان عوارض اضافه شود، مسئله ای که در نهایت مصوب نشد تا شاهد زیاد کردن میزان عوارض محصولات دخانی با ارقام دیگری باشیم.

سکانس اول زیاد کردن قیمت سیگار

سال دیگر هر نخ سیگار چند؟

تعیین وظیفه در خصوص بند جنجال برانگیز الحاقی ۷ به تبصره ۶ لایحه بودجه ۱۳۹۷، مجددا از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت زیاد کردن قیمت هر نخ سیگار به کمیسیون تلفیق ارجاع شد؛ بندی که در لایحه دولت وجود نداشت و به وسیله کمیسیون های مجلس شورای اسلامی به لایحه بودجه اضافه شد تا با اعتراض تولیدکنندگان داخلی مواجه شود که در نهایت جهت تعیین تکلیف، از صحن علنی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد تا در مورد آن تصمیم گیری شود.

اعتراض به مجلسی ها و کوتاه آمدن اولیه نمایندگان

موضوع رفت‌وبرگشت زیاد کردن قیمت سیگار در نهایت با تعدیل زیاد کردن قیمت سیگارهای تولید داخل و زیاد کردن زیاد عوارض سیگارهای وارداتی همراه شد تا پرونده میزان قیمت

این مسئله با اعتراض فروشندگان و توزیع کنندگان کالای دخانی تولید داخل مواجه شد. آن ها معتقدند که این اتفاق موجب می شود در بازار قیمت سیگارهای تولید داخلی با برند ایرانی التهاب ایجاد شود، چراکه قیمت سیگارهای ایرانی نسبت به سیگارهای با برند خارجی تولید داخل و نیز سیگارهای وارداتی کمتر بوده و دریافت عوارض ۳۵ تومانی از این سیگارها موجب زیاد کردن ۵۰ درصدی قیمت این سیگارها می شود.

تولیدکنندگان وتوزیع کنندگان می گویند در چنین بازاری بیشترین زیاد کردن قیمت جهت سیگارهای تولید داخلی ایرانی به وجود می آید که این مسئله موجب خواهد شد بازار فروش، میزان کارآفرین ناشی از این محصولات در داخل با بحران مواجه شود و باید در نظر داشت که به علت نزدیک بودن بازه قیمتی سیگارهای قاچاق با سیگارهای تولید داخلی ایرانی، بحران دیگری جهت فروش این محصولات به وجود می آورد.

در نهایت، اعتراض تولیدکنندگان و توزیع کنندگان محصولات دخانی داخلی موثر شد و کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در مورد زیاد کردن میزان ۳۵ تومانی سیگار تولید داخل و ۵۰ تومانی سیگار وارداتی کوتاه آمد.

سال دیگر هر نخ سیگار چند؟

سکانس نهایی زیاد کردن قیمت محصولات دخانی

اما نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح روز (شنبه) و در ادامه بررسی شرح لایحه بودجه ۹۷ در بخش درآمدی بند الحاقی ۷ به تبصره ۶ را با ۱۳۵ رای موافق، ۶۶ رای مخالف و ۳ رای ممتنع از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر در مجلس را به تصویب رساندند.

موضوع رفت‌وبرگشت زیاد کردن قیمت سیگار در نهایت با تعدیل زیاد کردن قیمت سیگارهای تولید داخل و زیاد کردن زیاد عوارض سیگارهای وارداتی همراه شد تا پرونده میزان قیمت

بر این اساس، از ابتدای سال ۱۳۹۷ به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی ۷۵ ریال، تولید یکسان ۱۵۰ ریال، تولید داخل با نشان بین المللی ۲۵۰ ریال و وارداتی ۶۰۰ ریال به عنوان عوارض اضافه می شود و وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است مبالغ مذکور را از تولیدکنندگان و واردکنندگان حسب مورد اخذ و به حساب درآمد عمومی عنوان ردیف ۱۱۰۵۱۶ این قانون واریز کند.

قیمت سیگارها در سال ۹۷

سال دیگر هر نخ سیگار چند؟

در این میان براساس اطلاعاتی که از سوی انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی در اختیار ایسنا قرار داده هست، در حال حاضر قیمت هر پاکت سیگار تولید داخل با نشان داخلی کمترین و بیشترین قیمت هر نخ سیگار تولید داخل با نشان داخلی در سال آینده از ۶۷.۵ تا ۱۵۷.۵ تومان هست. همچنین کمترین و بیشترین قیمت هر نخ سیگار تولید داخل با نشان بین المللی از ۱۲۵ تا ۲۷۵ تومان خواهد بود. علاوه بر این کمترین و بیشترین قیمت هر نخ سیگار وارداتی در سال آینده از ۱۶۰ تا ۳۶۰ تومان به فروش خواهد رسید.

واژه های کلیدی: سیگار | ایرانی | ایرانی | محصولات | وارداتی | کمیسیون | عوارض سیگار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs