کلات آموزش داوطلب آموزشی برگزاری داوطلبان

کلات: آموزش داوطلب آموزشی برگزاری داوطلبان اخبار کنکور و دانشگاه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی رکوردشکنی سکه در سال 96

روز گذشته، سکه تمام بهار آزادی نخستین رشد دو رقمی خود در سال 96 را به ثبت رساند. روز شنبه، سکه 15 هزار تومان رشد کرد و به قیمت یک میلیون و 216 هزار تومان رسید.

رکوردشکنی سکه در سال 96

رکوردشکنی سکه در سال 96

عبارات مهم : بازار

روز گذشته، سکه تمام بهار آزادی نخستین رشد دو رقمی خود در سال 96 را به ثبت رساند. روز شنبه، سکه 15 هزار تومان رشد کرد و به قیمت یک میلیون و 216 هزار تومان رسید. رشد نخستین روز هفته، بیشترین رشد بهای سکه در امسال بود و بهای آن را به بالاترین سطح از 31 اردیبهشت ماه رساند. به گفته فعالان، رشد فلز گرانبهای داخلی زیاد ناشی از زیاد کردن تقاضای فیزیکی بود. گفته می شود زیاد کردن تقاضا زیاد ناشی از نزدیک شدن به آخر ماه مبارک رمضان است.

در نخستین روز هفته، سکه نخستین رشد دو رقمی در سال 96 را به ثبت رساند و دلار به بالاترین قیمت از 22 خرداد رسید. روز شنبه، سکه تمام بهار آزادی 15هزار تومان رشد کرد و به قیمت یک میلیون و 216 هزار تومان رسید. این بیشترین رشد بهای سکه در سال 96 بود و آن را به بالاترین قیمت از 31اردیبهشت ماه رساند. به گفته فعالان، رشد فلز گرانبهای داخلی زیاد ناشی از زیاد کردن تقاضای فیزیکی بود. این دسته این زیاد کردن تقاضا را زیاد ناشی از نزدیک شدن به آخر ماه مبارک رمضان می دانند. به باور آنها، در ماه رمضان تقاضا به طور سنتی افت می کند و انتظار می رود در آستانه آخر این ماه، تقاضای خفته وارد بازار شود. این در حالی است که عده دیگری باور دارند، تقاضا جهت خرید سکه به علت نزدیک شدن به عید فطر اوج رفته هست؛ چراکه معامله گران تلاش می کنند قیمت ها را در آستانه ورود تقاضای انتظاری اوج بیاورند. در این میان، بخشی از بازیگران باتجربه بازار عقیده متفاوتی راجع به رشد تقاضا در بازار سکه داشتند.

رکوردشکنی سکه در سال 96

آنها اعتقاد بودند، با نزدیک شدن به انتهای ماه، وقت تسویه بعضی معاملات آتی سکه فرا می رسد. در این شرایط این دسته از معامله گران تلاش می کنند، با اوج آوردن قیمت سود خود را اوج ببرند. روز شنبه، دلار نیز 9 تومان رشد را به ثبت رساند و با خروج از محدوده 3 هزار و 720 تومان به قیمت 3 هزار و 735 تومان رسید. این بیشترین بهای شاخص بازار ارز از 22 خرداد بود. بعضی فعالان اعتقاد داشتند، رشد دلار تحت تاثیر ورود معامله گران سکه به بازار ارز رخ داد. به باور آنها، کم کردن بهای اونس جهانی تا نزدیکی ابتدای محدوده هزار و 250 دلار موجب شد سکه بازان جهت حمایت از دارایی خود وارد بازار ارز شوند. رشد قیمت حواله درهم یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر قیمت دلار بود. البته توصیه جالب توجه آن بود که دامنه نوسان در بازار دلار بسیار محدودتر از معاملات سکه سبزه میدان بود. بنا بر گفته بازیگران ارزی به نظر می رسد که عرضه بازارساز در کم کردن نوسانات نقش مهمی داشته است.

ورود تقاضای سکه

روز گذشته، سکه تمام بهار آزادی نخستین رشد دو رقمی خود در سال 96 را به ثبت رساند. روز شنبه، سکه 15 هزار تومان رشد کرد و به قیمت یک میلیون و 216 هزار تومان رسید.

در نخستین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی سومین زیاد کردن متوالی را به ثبت رساند؛ البته میزان زیاد کردن روز شنبه بسیار شدیدتر از2رشد هزار تومانی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه بود. در نخستین روز هفته، سکه معاملات خود را با قیمت یک میلیون و 202 هزار تومان شروع کرد که افزایشی هزار تومانی نسبت به قیمت بسته شده است روز پنج شنبه داشت. در ادامه روز رشد سکه سریع شد؛ به طوری که تا ساعت 12 ظهر، قیمت این فلز گرانبها به نزدیکی کانال یک میلیون و 210 هزار تومان رسید.

پس از ساعت 12 ظهر، رشد سکه کمی کندتر شد و در نهایت با قیمت یک میلیون و 216 هزار تومان به کار خود آخر داد. البته بعد از این ساعت، میان معامله گران غیررسمی در بازار سکه و دلار قیمت های بالاتری نیز به ثبت رسید که می تواند روند قیمت در روز جاری را تحت تاثیر قرار دهد. این قیمت که 15 هزار تومان بالاتر از بهای روز پنج شنبه بود، منجر به رسیدن سکه به سقف قیمت در خردادماه شد. پیش از این سکه در تاریخ 31 اردیبهشت ماه، در سطح قیمتی بالاتری قرار داشت. به گفته فعالان، ورود تقاضای معوق به بازار سکه، چشم انداز افزایشی در آستانه عید فطر و آخر ماه مبارک رمضان و جوسازی بعضی معامله گران آتی از جمله عواملی بودند که فلز گرانبهای داخلی را در این کانال شکنی یاری کردند.

اخبار اقتصادی – دنیای اقتصاد

رکوردشکنی سکه در سال 96

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | نزدیکی | ماه رمضان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs